Olimpiada Națională de Informatică LICEU Timișoara 30 martie-5 aprilie

  

Știri

Vezi toate Știrile

  

Contact

Contact organizatori
Inspectoratul Școlar Judetean Timiș
Tel: 0256 305799
Fax: 0256 490430
www: isj.tm.edu.ro
E-mail: isjtim@mail.dnttm.ro
Jelco Stancov (Inspector Școlar Informatică) :
Tel: 0723529505
E-mail: jelco.stancov@profinfo.edu.ro
Contact webmaster
Stana Marius
Tel: 0768273953
E-mail:stana_marius94@yahoo.com

Program profesori

DUMINICA 31 MARTIE 2013

  • 8:00 - 17:00 SOSIREA ȘI CAZAREA PARTICIPANȚILOR
       1. Colegiul Tehnic „E. Ungureanu” Timisoara
       2. Liceul Pedagogic „C. Sylva” Timisoara
       3. Colegiul Tehnic „F.S. Nitti” Timisoara
       4. Grup Scolar „Gh. Atanasiu” Timisoara
  • 17:00 - DESCHIDEREA FESTIVĂ - OPERA TIMIȘOARA
  • 19.00 - Cină

LUNI 1 APRILIE 2013

  • 7.00 - 8.00 Mic dejun
  • 8.00 - 8.30 Însoțirea elevilor la centrele de concurs
  • 9.30 – 10.30 Prezentare Bitdefender - Univ. de Vest - Amfiteatru A11
  • 10.30 -12.30 Vizitare oraș
  • 13.30 - 15.30 Prânz
  • 16.00 - 18.00 Vizitare oraș
  • 19.00 - Cină

MARTI 2 APRILIE 2013

  • 7.00 - 8.00 Mic dejun
  • 8.00 - 8.30 Însoțirea elevilor la centrele de concurs
  • 9.00 - 12.30 Workshop Microsoft - Univ. de Vest - Amfiteatru A02
  • 13.30 - 14.30 Prânz
  • 16.00 - 19.30 Vizitare oraș
  • 19.30 - Cină

MIERCURI 3 APRILIE 2013

  • 7.00 - 8.00 Mic dejun
  • 8.30 - 13.00 - Excursie
  • 13.30 - 14.30 Prânz
  • 15:00 - 16:00
    • Universitatea de Vest din Timisoara - Aula Magna, prezentari specialisti din cadrul Departamentului de Informatica, Facultatea de Matematica si Informatica Gabriel Istrate - Algoritmica dincolo de problemele de olimpiada Ciprian Craciun - SSL - web insecurity
  • 16.00 - 16.30
    • Vizita - Universitatea de Vest din Timisoara, Infrastructura HPC, Super calculatorul Blue Gene/P, Centrul de Cercetare in Informatica
  • 17:00 - FESTIVITATE DE PREMIERE - AULA MAGNA - UNIVERSITATEA DE VEST TIMIȘOARA
  • 20.00 - Cină festivă - Park Place

JOI 4 APRILIE 2013

  • 7.00 - 8.00 Mic dejun
  • 8.00 - 8.30 Însoțirea elevilor la
  • centrele de concurs
  • 9.00 - 14.00 Program liber
  • 14.30 - 15.30 Prânz
  • 16.00 - 18.30 - Program liber
  • 19.00 - Cină

VINERI 5 APRILIE 2013

  • 7.30-8.30 Mic dejun
  • 9.00 - Plecare participanți